Mindset ako základ úspechu

Mindset | Adrián Hablák | 15.03.2021
Možno ste už počuli, že mindset, alebo nastavenie mysle, je v podnikaní to najdôležitejšie. V tomto článku sa pozrieme na názory ohľadom mindsetu z podhľadu známeho autora knihy Mysli a zbohatni, Napoleona Hilla.

Ako definujeme mindset?

Mindset je súborom nastavení a spôsobov zmýšľania podnikateľa, ktoré predurčujú jeho prístup k výzvam, s ktorými sa denne stretáva. Je to tiež o neustálom sa posúvaní vpred a potrebe zlepšiť svoje zručnosti.

V knihe Mysli a zbohatni autor vysvetľuje, že podnikateľské myslenie je to, čo vám prinesie úspech v biznise. Tento koncept je založený na poznatkoch, ktoré hovoria o tom, že vaša schopnosť prekonávať všetky výzvy a napredovať je nevyhnutná pre úspech vášho podnikania, a je preto kriticky dôležité osvojiť si správne nastavenia a presvedčenia, ktoré tvoria váš mindset.

Nastavenie prospešných vzorcov myslenia je úplne prvým krokom, ktorý je potrebné učiniť pred vstupom do podnikania. Začiatok biznisu bez nástrojov je trápením, ktoré si vieme ušetriť prípravou a zvolením vhodných nástrojov, medzi ktorými je práve mindset.

Ktoré z nastavení mysle sú tie najpodstatnejšie?

Správny podnikateľ vidí za každým problémom príležitosť

Ako podnikateľ čelíte novým výzvam každý jeden deň. Prekážky nie sú chybami, ale ukazovateľmi toho, že máte progres, hýbete sa dopredu a niečo robíte. Zľaknúť sa výziev je absolútne zbytočné, pretože vďaka nim vieme, či ideme správnym smerom a nezišli sme z cesty, ktorú sme si stanovili. Samozrejme, že takéto situácie môžu byť nepríjemné, ale vy ako podnikateľ ste sa rozhodli, že vystúpite zo zóny komfortu a postavíte sa im čelom.

Odmenou za zdolávanie výziev sú nové schopnosti a zručnosti, ktoré sa vďaka nim naučíte a taktiež ľudia, ktorých spoznáte. Žiaden líder nie je lídrom, ak je sám. Podnikatelia sú lídrami, ktorých nasledujú šikovní odborníci, ktorí mu pomáhajú so zvládaním prekážok na ceste k úspechu v biznise.

Postretnú vás dočasné zlyhania? Celkom určite. Avšak mindset vám vždy pomôže preklenúť toto náročnejšie obdobie a nestratiť entuziazmus pre vaše podnikanie.

Inšpirujte sa ľuďmi, ktorí to už zvládli

Napoleon Hill preskúmal príbehy desiatok bohatých amerických podnikateľov a jedným z hlavných dôvodov ich úspechu bola vždy vytrvalosť pri riešení problémov. Berte si inšpiráciu od ľudí, ktorí už robia to čo vy a dosahujú skvelé výsledky napriek prekážkam, ktorým čelia,

Jednou z najdôležitejších myšlienok pri podnikaní je pozerať sa na problémy z viacerých strán, inak povedané, pozerať na ne odlišne, ako ostatní. To je ďalším dôvodom, prečo každý podnikateľ okolo seba buduje tím ľudí, ktorí majú svoj vlastný pohľad na vec, a spoločne dokážu vybudovať stabilný biznis, v ktorom vždy nájdu riešenie na každý problém.

Berte si príklad od ľudí, ktorí sa stali lídrami vo svojom podnikaní práve vďaka zapojeniu členov tímu do procesu riešenia výziev. Ľudia potrebujú cítiť, že patria do firmy a na ich názore záleží.

Verte vo svoje schopnosti a svoj tím

Už len samotná viera dokáže zázraky, ak však veríte sebe a svojmu tímu, dokážete skutočne nemožné. Teda, nemožné pre niekoho, kto nemá silnú vieru.

Napoleon Hill sa v knihe zmieňuje o sile viery niekoľkokrát práve z dôvodu, že jemu pomohla dosiahnuť vynikajúce výsledky. V tom pravdepodobne tkvie tajomstvo úspechu mnohých podnikateľov: činnosť podporená vierou.

Pristupujte ku každej výzve s vierou, že ju zvládnete a máte polovicu starostí za sebou. Mindset vás podrží rovnako ako váš tím, preto verte vo svoje vlastné schopnosti a pracujte na vycibrení si nastavení, ktoré vám pomáhajú budovať úspešný biznis.

Venujte sa vedeniu svojho tímu, pretože v časom, kedy budete potrebovať podporu v podnikaní ju nájdete práve v radoch svojich zamestnancov a spolupracovníkov.

O autorovi
Adrián Hablák
Director
Výstupom mojej práce je na jednej strane uvedomelý a spokojný klient s profesionálne nastaveným na mieru ušitým finančným portfóliom a na strane druhej profesionálne vybudovaný tím samostatných podnikateľov pripravených slúžiť ľuďom po celom Slovensku, časom aj za hranicami našej republiky

Kategórie


Newsletter

Buďte informovaný o najnovších správach, udalostiach a akciách